کارآفرین کسب و کار

5 راه برای ورشکستگی کسب و کار

سلام به همه راش نتی عزیز امروز قراره تو این مقاله به 5 تا کاری که میتونه یک شرکت رو نابود کنه رو بهت بگم

ورشکستگی کسب و کار اصلا نه بحث مالی هست نه ارتباطات همه این مسئله برمیگرده به مدیریت کسب وکار و روش مواجهه شدن با مشکلات کسب و کار و ایجاد پلی به آینده به این فکر نکن برای کسب وکار خودت باید حتما به باید پول زیادی داشته باشی تا موفق باشی تازه خیلی از کسب وکار ها با داشتن کلی ثرورت و افراد الان تقریبا ورشکسته هستند مثل نوکیا، اچ تی سی و کلی شرکت هایی که یک زمانی پرچم دار بودند ولی بخاطر مدیریت و عدم توجه به حداقل این یکی از این 5 مورد که میتونه پایه های از بین رفتن یک کسب و کار باشه توجه ای نداشتد حالا من قراره این 5 تا رو بهت بگم تا مثل اون شرکت ها این اشتباه رو نکنی و من رو دعا کنی.

ورشکستگی

1. غرور از موفقیت

وقتی یه کسب و کاری راه میندازی توی این مسیر حتما موفقیت های کوچیکی داری که این باعث میشه به این موفقیت ها مغرور بشی و بگی هر چی هست و نیست منم و من بهترین فرد در این رشته هستم و از پیشرفت دست میکشی و با گفتن این کلمه ها استارت شروع تخریب کسب و کار یا شرکتت رو زدی و این باعث میشه در آینده به ورشکستگی برسی، جالش اینه که از کسایی که بخاطر غرور ناشی از موفقیت شکست میخورن میپرسی دلیلش چی بود که شرکت به اون خوبی الان دیگه اسمی ازش نیست جوابشون اینه بدشانسی آوردم.

برای این افراد شانس و اقبال خیلی بهتر از اینه که خودشون به فکر کسب و کار یا شرکتشون باشن.

2. پیشروی با بی نظمی

داشتن انظباط فردی درکسب و کار باعث پیشرفت میشه و اگه نخوای برای کسب و کارت انظباطی داشته باشی، کسب و کارت به سرعت با مشکل مواجع میشه و بعد از اون تو یک ورشکسته هستی این رو بدون تو باعث این ورشکستگی هستی، قبل از این که کسب و کارت نابود بشه به کسب و کارت نظم و انظباط بده.

3. عدم قبول کردن ضرر

وقتی به توسعه کسب و کارت فکر میکنی باید همه موضوع ها رو در نظر بگیری، یادت باشه در نظر نگرفتن حتی یک موضوع کوچیک باعث نابودی کسب و کارت میشه.

جالبه بدونی خیلی از مدیران و رهبران کسب و کار این رو درک نمیکنن، مثلا وقتی ازشون تعریف کوچیکی میکنی زود خوشحال میشن و فکر میکنن بهترین کار رو میکنن ولی یکی از اشکالات اساسی کسب و کارشون رو بهشون میگن بی توجهی میکنن و از اون خیلی راحت میگذرن.

4. خلاص شدن از وضع موجود

وقتی مدیر یک کسب و کار به حرف های مشاور و مدیران بخش های کسب و کارش گوش نمیکنه به نقطه سقوط میرسه، که این کار باعث میشه به هر کاری دست بزنه تا کسب و کار از بین رفته خودش رو احیا کنه.

مثل مدیر یکی از شرکت هایی که بخاطر چک هایی داشت تنها کاری که به فکرش میرسید این بود که یکسری وسایل رو با چک های بلند مدت تر بخره و زیر قیمت بازار اون رو بفروشه که مشتری سریع ازش بخره، تا چک هاش برگشت نخوره، با اینکار علاوه بر این که باعث ورشکستگی شرکتش شد باعث ازدست رفتن اعتبارش بین همکارانش هم شد.

5. واگذاری به غیر یا به رقیب

بعضی از صاحبان کسب و کار بخاطر نجات از از بین رفتن کسب و کارشون بخشی از سهام شرکت یا کسب و کار خودشون رو به دیگری یا حتی به رقباشون واگذار میکنن در صورتی که شرکت انقدر ضعیف شده که حتی به قیمت اصل اون هم نمیخرن و مداخل فرد دیگه باعث از بین رفتن اون کسب و کار میشه.

این بود 5 نکته برای این که کسب و کار یا شرکتت رو از ورشکستگی نجات بدی و از این مطلب برای کسب و کارت استفاده کن با من همراه باش تا درباره مدیریت و رهبری کسب و کار بیشتر باهات حرف بزن و از تجربیات دیگر اساتید هم در این راه استفاده کنم و اون رو به شما هم یاد بدم

خیلی خوشحال میشم نظرتون رو در انهای این مقاله به من اطلاع بدید تا من با مطالب بعدی بهترین مطلب رو بهتون آموزش بدم

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا