کارآفرین کسب و کار

12 ویژگی کارآفرین موفق

هیچ کس کارآفرینی موفق رو به ارث نمیبره اما یاد میگیره که یه کارآفرین موفق باشه

سلام به دوست من این مقاله نکته های مهمی برای کارآفرین ها اره اون هم کارآفرین موفق که میخوان همیشه در حال پیشرفت باشن پس تا اخرش با من همراه باش.

حتما داستان های زندگی افراد پولدار و موفق زیادی رو خوندی و برات جالب بود چطور اون ها همیشه تو کارشون موفق بودن و همیشه درحال پیشرفت میکنن اون هم تو این دنیایی که پر از افت و خیزه اون ها همیشه موفق هستند. با خوندن این داستان ها به ویژگی هایی میرسیم که اون ویژگی ها باعث میشه از یه کارآفرین تازه کار یه کارآفرین موفق بسازه.

این ویژگی ها تنها برای کسب و کار نیستن با این ویژگی ها میشه تو زندگی شخصی هم موفق بود و هر روز پیشرفت کرد

تو این مقاله قراره چند تا از ویژگی های کارآفرین موفق که از خوندن چند تا از کارآفرین های موفق جهان یاد گرفتم بهت بگم پس این مقاله رو از دست نده چون قراره خیلی بهت کمک کنه

ویژگی کارآفرین موفق

1. سخت کوشی

وقتی به زندگی کارآفرین های موفق نگاه میکنی به این میرسی که هیچ وقت از خودشون انتظار عادی نداشتن و همیشه میخواستن عالی ترین خودشون باشن برای این کار هر روز برنامه ریزی هایی که شب قبل برای برنامه ریزی کردن شروع به کار میکنن اون ها به کاری که میخوان بکنن ایمان دارن و اون کار رو به شکل عالی انجام میدن و تو کار شکایت نمیکنن که چرا این اتفاق افتاد یا اون اتفاق نیفتاد فقط هدف هست که براشون مهمه.

تو این ویژگی رو داری؟

2. کنجکاوی و علاقه به یادگیری

کارآفرین موفق ندیدم که درحوزه فعالین و کسب و کارش دنبال یادگیری نباشه و نخواد برای پیشرفت کسب و کارش مطالعه داشته باشه، کارآفرین موفق کتاب هایی رو میخونه که بهش عمل کنه و توی کارش از سوال کردن نمیترسه و این کار رو بخشی از کار روزانه خودش میدونه و براش برنامه ریزی میکنه تا تو کسب و کارش تبدیل به یه متخصص بشه تا بتونه کارآفرین موفق تو دسته فعالیت خودش بشه

تو هم مثل یه کارآفرین موفق از سوال کردن نترس و خجالت نکش و تو برنامه روزانت حتما مطالعه رو اضافه کن.

3.  ارتباط اجتماعی بالا

کارآفرین موفق روابط اجتماعی بالایی داره و سعی میکنه تو همه مهمونی ها و مراسماتی که میتونه تو کتارش بهش کمک کنه شرکت میکنه. این افراد با داشتن ارتباط اجتماعی بالا اگه مانعی تو کسب و کار داشته باشن با مشاوره گرفتن از این افراد خیلی راحت اون مشکل ها رو حل میکنن و با این افراد ارتباط قوی ای برقرار میکنن و با افرادی که تو کسب و کارشون حرفه ای هستند ارتباط زیادی میگیرن عموما جشن های هم صنفی زیادی ایجاد میکنن تا از تجربیات دیگران استفاده کنن.

اگه قراره یک کارآفرین موفق بشی از امروز دایره ارتباطات خودت رو افزایش بده سعی کن شده از جیب هم خرج کنی با هم صنفی خودت ارتباط داشته باشی فقط این رو در نظر بگیر ارتباط داشتن به این شکل نباشه فقط شماره تلفن ازشون داشته باشی.

4.  رشد شخصیت

اکثر کارآفرین برای این که تبدیل به یه کارآفرین موفق بشن فقط رو کسب و کار خودشون متمرکز نشدن کنار این که به مطالعه کسب وکارشون پرداختن برای بهبود شخصیت خودشون هم تلاش های زیادی کردن با یادگرفتن و رشد دادن شخصیتشون باعث ازبین رفتن رنج هایی در کسب و کارشون شدن که این کاری هست که فقط کارآفرین های موفق انجام میدن ولی کارآفرین هایی که تازه کار و جوان هستن به این موضوع اهمیت کمتری میدنن که همین باعث شکست هایی در کارشون میشه.

5. خلاقیت ذهنی

کارآفرین موفق وقتی میبینه کسب و کارش به یه ثباتی رسید دست به کار میشه و میگه حالا باید چکار کنم کسب و کارم رو پیشرفت بدم و از ایده ها استفاده میکنه و به چالش هایی که میتونه روبه روش باشه فکر میکنه و برای حلش راه حل میچینه اما افراد معمولی ساخت چالش جدید برای کسب و کارشون میترسن و اون رو یه تحدید برای ازبین رفتن کسب وکارشون میدونن اینه تفاوت کارآفرین موفق و یه فرد معمولی

6. مسئولیت پذیر

یکی دیگه از ویژگی کارآفرین موفق مسئولیت پذیر بودن بابت کاری که داره میکنه هست، وقتی کسی اون رو سرزنش میکنه و ازش شکایت میکنه شاکی نمیشه و وقتش رو بخاطرش هدر نمیده و کارش ور با دقت انجام میده و تمام مسئولیت کاری که کرده رو قبول میکنه و  عامل خارجی رو مقصر صد در صدی بابت شکست یا موفقیتش نمیدونه چون خودش بوده که به این جا رسیده و کار هایی که برنامه ریزی کرده رسیده.

7. حفظ آرامش

کارآفرین موفق وقتی به چالش های تو کسب و کارش یرسه از کوره درنمیره با حفظ تعادل روانی به این فکر میکنه چکار باید کرد اکثر کارآفرین های موفق شوخ طبع هستند و با برنامه ریزی به کارهاشون میرسند و وقتی به چالشی برمیخورن که خارج از برنامه ریزیشون بوده با چند تا سوال کلیدی بهترین تصمیم رو برای اون چالش میگیرن تا این که کسب و کار خودشون رو تعطیل کنن.

8. در زمان حال زندگی کردن

یکی دزگه از ویژگی کارآفرین موفق زندگی در زمان حال هست. اکثر کارآفرین های موفق میدونن گذشته ها گذشته و آینده هم هنوز نیومده پس با تمرکز بر حال به برنامه های بیشتری میرسن و توی اکثر کارآفرین های موفق میبینیم که به بیشترین کار ها میرسن و بهترین نتیجه رو میگیرن و به این جمله که میگه اقدام کردن بهتر از اینه که بشینی و به دیوار نگاه کنی

9. بصیرت داشتن

کارآفرین موفق تحولات عمده که روی کسب و کار های کوچیک و متوسط تاثیر میزاره رو در اطراف خودش که از دید دیگران پنهون شده رو درک و بررسی میکنه تا با بررسی این تحولات به این برسه که این تغییرات چطور میتونه بهش کمک کنه و باعث افزایش توسعه کسب و کارش بشه با این کار دید بلندی به اینده کسب و کارش داره.

10. اقدام فوری

کارآفرین موفق برای این که کسب و کار همواره سوده داشته باشه به تحولات کسب و کارش سریع واکنش نشون میده مثلا برای کسب و کار مجبور باشه از جایی وسیله ای تهیه کنه که سود بیشتری داشته باشه این کار رو میکنه حتی اگه از این کار خوشش نیاد این کار رو کینه چون میدونه این چیزیه که میتونه کسب و کارش رو به توسعه و سود دهی نزدیک کنه تو این کار عجله نمیکنه ولی قطعا انجام میده و این فرد توی هر زمان مشخص فقط یک کار رو انجام میده چون میدونه با یه دست نمیشه چنتا هندوانه برداشت و نمیخواد کسب و کارش رو نابود کنه.

11.  مثبت اندیشی

وقتی به سمت کارآفرینی میری بمب بارانی از موج های منفی از همه طرف به سمت کارآفرین میاد که کارآفرین رو از پا درمیاره اینجاست که کارآفرین موفق بجای توجه به موج منفی با دید مثبت به کسب وکارش رو ادامه و توسعه میده چون میدونه افکار منفی فقط باعث میشه کسب و کار و خودش نابود بشه ولی اندیشه مثبت باعث میشه با انگیزه و انرژی بیشتر به فکر توسعه و حل مشکلات و چالش های کسب و کارش باشه و برای اینده آماده باشه.

12. داشتن استقامت

وقتی با یه فرد عادی به شکست میخوره توجیهی برای تسلیم شدن پیدا میکنه و این کار باعث عقب موندش میشه ولی یه کارآفرین موفق هر شکست رو بررسی میکننه ببینه چی میتونه ازش یادبگیره تا دفعه بعد اون کار رو نکنه اون ها خوششون نمیاد شکست بخورن ولی مثل افراد عادی تسلیم نمیشن و از شکست خوردن نمیترسن  و به راهشون ادامه میدن.

حرف آخر

حرف آخرم این باشه که این ویژگی ها ارثی نیست و همه کارآفرین های موفق همه از صفر شروع کردن اون ها این ویژگی ها رو آموزش دیدین یا تجربه کردن تا بتونن از این ویژگی ها استفاده کنن تا بهترین نتیجه ها رو بگیرن پس برای این که یه کارآفرین موفق باشی باید این ویژگی ها رو یاد بگیری علاوه بر این باید از ترکیب این ها استفاده کنی و بر روی رشد کسب وکارت اقدام کنی این کار باعث میشه بهترین نتیجه رو از این کار بگیری وگرنه خوندن این مقاله به تنهایی نمیتونه بهت کمک کنه تا این که خودت نخوای این تغییرات انجام بشه تغییر کردن سخته ولی غیر ممکن نیست

 

خیلی خوشحالم تا اخر با من همراه بودی با ثبت نظرت بهم انرژی میدی

پایان/

امتیاز شما به این مقاله

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا